Bu Bize Ne Kattı?
Farklı bakış açıları ile bilgilendiren website.

Yürüdükçe Para Kazandıran Uygulama: Sweatcoin

0 16

Ünlü diyetisyenler, bir insanın günlük 6000 – 8000 adım atmasının sağlık için en ideal adım sayısı olduğunu belirtiyorlar. Ünlü tıp dergisi Lancet’e göre son 30 yılda obez insan sayısı 857 milyondan 2.1 milyar kişiye kadar ulaştı. Bu kritik istatistik, hareket etmenin ve egzersiz yapmanın hayatımızda ne kadar önemli olduğunu bir kez daha bizlere hatırlatıyor. Uzmanlar hareket etmenin, egzersiz yapmanın bir ihtiyaç olduğunu belirtse de bu konuda insanlara teşvik edici adımlar attırmak gerekli. Peki ya size, egzersiz yapmanın eğlenceli bir yolu olduğunu söyleseydik? Bu yazımızda sizlere, insanları yürümeye teşvik edecek ve aynı zamanda yürüyüş yaptığınız sırada birikim yapabileceğiniz bir uygulamayı tanıttık. Sweatcoin adındaki bu uygulama, yürüyüş yaptığınız sırada atılan adımlara karşılık kullanıcılara uygulama içinde biriktirebilecekleri sweatcoin hediye ediyor. İşte, Sweatcoin ile ilgili detaylar.

Yürüdükçe Para Kazandıran Uygulama:

Sweatcoin uygulaması 2016 yılında Oleg Fomenko ve Anton Derlyatka adındaki iki girişimci tarafından kurulmuştur. Bu uygulama atılan 1,000 adım karşılığında kullanıcılara 0.95 sweatcoin ödeme yapar. Bu dijital para birimini hediye kartları, akıllı saatler satın alarak veya uygulamanın market bölümünde harcayabilirsiniz. Kurucu Derlyatka, Sweatcoin hakkında “Adımlarınızın değerli bir şeye dönüştürülebileceğini hatırlarsanız, otobüse binmek yerine yürümek biraz daha olasıdır.” demiştir.

 

 

 

Yürüdükçe Para Kazandıran Uygulama: Sweatcoin

 

Sweatcoin Nasıl Çalışır?

Sweatcoin uygulaması İOS ve Android işletim sistemlerinde mevcuttur.
Uygulamayı telefonunuza indirdikten sonra Akıllı saatinizle eşleştirebilir ve bu şekilde adım kontrolünü daha kolay yapabilirsiniz. Uygulamayı telefonunuza kurarken isminizi, telefon numaranızı, e-posta adresinizi bildirmeli ve GPS konum erişimini telefonunuzun sistemine tanımlamanız gerekmektedir. Uygulamanın GPS konumuna erişim isteme sebebi, Sweatcoin’in sadece dış mekanda atılan adımları saymasından kaynaklanıyor.

 

Yürüdükçe Para Kazandıran Uygulama: Sweatcoin

 

Sweatçoin uygulamasında sweatcoin kazanmanın 3 yöntemi bulunmaktadır. Bunlardan ilki attığınız adım sayısı karşılığında size verilen ödüller (1,000 adım = 0.95 Sweatcoin). İkinci yöntem, kısa video klipleri izlemeniz, 500-1000-2000 adım sayısını geçince tanımlanan bonus ödüllerini video klipleri izleyerek kazanabilirsiniz. Sweatcoin uygulamasında coin kazandıran üçüncü yöntem ile ise uygulamayı kullanmak için davet ettiğiniz her kişi başına 5 sweatcoin kazanabilirsiniz.

 

Yürüdükçe Para Kazandıran Uygulama: Sweatcoin

 

Sweatcoin ile ilgili yapılan en büyük yanlış insanların bu uygulamayı para kazanmak için kullanması. Benim tavsiyem ise Sweatcoin uygulamasına para kazandıran değil de daha çok bonus puan olarak değerlendirebilirsiniz. Sweatcoin kazandığınız coin’leri çeşitli promosyonlar tanımlar kazandığınız sweatcoin’leri direkt olarak paraya dönüştüremezsiniz. Ancak Amazon, Underarmour, Apple, Playstation gibi markalar kazanılan Sweatcoin’ler karşılığında kullanıcılara hediye kartları tanımlar. Sweatcoin, yürümeniz karşılığında size para vadetmez ancak günlük olarak yaptığınız bir aktivite karşılığı sizi bonuslarla ödüllendirir. Uygulamanın bu düşünce yapısı ile kullanılmasının daha doğru olduğunu söylemekte fayda var çünkü ülkemizde pek çok insan bu uygulamayı para kazanma umuduyla kullanmaya çalışmakta…

 

 

 

 

Diğer yazılarımıza da göz atmak ister misiniz?

 

Müzik Zevklerinizi Eşleştiren Uygulama: Makromusic

Duolingo Ile Yabancı Dil Öğrenimini Kolaylaştırın!

Connected2.Me (C2) Nedir? C2 Link Nasıl Atılır?

 

 

Okuduğunuz için Teşekkürler! / Ahmet Deniz YILMAZ

Kaynak Sweatcoin Nedir, Nasıl Çalışır? Yürürken Para Kazandıran Coin! Sweatcoin Sweatcoin Web Page
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.