Bu Bize Ne Kattı?
Farklı bakış açıları ile bilgilendiren website.

Windows’un Your Phone Companion Uygulaması Nedir ve Ne İşe Yarar?

0 126

Düzenli olarak bilgisayar ve akıllı telefon kullanıyorsanız, belirli görevleri gerçekleştirmek için bir cihazdan diğerine geçiş yaparken büyük olasılıkla güçlük yaşıyorsunuzdur. Örneğin, bilgisayarınızda çalışırken ve bir metin mesajı göndermeniz gerektiğinde, bunu yapmak için telefonunuza geçmeniz gerekir. Bununla birlikte dosyaları bilgisayarınızdan bir akıllı cihaza veya tam tersi şekilde aktarmak çok zahmetli olabilir.

Akıllı telefon kullanıcıları, Windows 10’un Your Phone Companion uygulamasından yararlanabilir. Telefonunuzu ve bilgisayarınızı birbirine bağlayarak bildirimlerinizi, mesaj olarak gelen metinleri senkronize etmenize ve fotoğrafları kablosuz olarak aktarmanıza olanak tanır.

 

 

 

Windows'un Your Phone Companion Uygulaması Nedir ve Ne İşe Yarar?

 

 

2015 yılında Microsoft, bir akıllı telefonu PC olarak kullanmayı amaçlayan Continuum uygulamasını piyasaya sürdü. Ancak bu konsept karmaşıktı ve ek donanım gerektiriyordu. Bu nedenle şirket, kullanıcıya fayda sağlayacak daha basit bir çözüme odaklanmaya karar verdi. Akıllı telefonunuz ve PC’niz arasında işlevleri ve verilerinizi entegre eden ve senkronize eden bir uygulama oluşturmaya karar verdiler.

 

Your Phone Companion, Android cihazları Windows 10 işletim sistemli diğer cihazlara bağlamak için Microsoft tarafından geliştirilmiş bir uygulamadır. Bir Windows bilgisayar kullanarak telefonunuzda yaptığınız en sevdiğiniz şeylere erişmenizi sağlar.

 

Your Phone Companion, bağlı bir telefonda en fazla 2.000 yeni fotoğrafa erişmenize ve bunları zahmetsizce aktarmanıza olanak tanır. Bunları kendinize e-posta ile göndermenize gerek yok. Uygulama ayrıca kısa mesaj gönderme ve hatta telefon görüşmesi yapma gibi görevleri gerçekleştirmenize de olanak tanır.

 

 

Your Phone Companion ile Yapabileceğiniz Şeyler

 

 

Mesaj yollayabilirsiniz.

Uygulama, telefonunuzdan metin mesajlarını görüntüleme yeteneğine sahiptir. Ayrıca gelen metin mesajlarını tek bir yerden yanıtlayabilir ve görebilirsiniz. Microsoft, konuşmalarınızı telefonunuza uyacak şekilde güncelleyen bir sistem kullanır. Telefonunuzdan sildiğiniz mesajlar bilgisayardan da kaybolacaktır.

Your Phone Companion, uygulaması aracılığıyla metin göndermek kolaydır. Düzen, bir e-postaya benzer. Sol kenar çubuğundaki “Mesajlar”a tıklayarak mevcut mesajlarınıza erişin. Görünmemeleri durumunda, sayfayı yeniden yüklemek için “Yenile”ye tıklamanız yeterlidir. Mesajlarınıza eriştikten sonra, yanıtlamak istediğiniz mesaj dizisine tıklayın ve mesajınızı “Mesaj girin” kutusuna yazın.

 

Windows'un Your Phone Companion Uygulaması Nedir ve Ne İşe Yarar?

 

Arama Yapabilirsiniz

Evet, Your Phone Companion uygulaması aracılığıyla bilgisayarınızda arama yapabilir ve aramaları yanıtlayabilirsiniz. Dizüstü bilgisayar ve telefon kullananlar için bu özellik pahabiçilemezdir. Bir telefon görüşmesini cevaplarken dikkatinizi ekrandan ayırmanız gerekmez. Bu özellik, birçok kullanıcı için ilginç ve oldukça yeni.

Uygulamayı Bluetooth üzerinden akıllı telefonunuza bağlamanız yeterlidir. Bilgisayarınızın Windows 10 Mayıs 2019 güncellemesine (veya daha yenisine) sahip olduğundan ve akıllı telefonunuzun Android 7.0 veya daha guncel sürümleri çalıştırdığından emin olun. Telefonunuzun Bluetooth desteğinin de olması önemlidir.

 

İşte uygulamanın arama özelliğini kullanma adımları.

1- Bilgisayarınızı açın ve uygulamayı başlatın. Ardından “Aramalar” özelliğine gidin.
2- Ardından, “Başla” seçeneğini seçerek devam edin.
3- Ardından, talimatlar görünecektir ve yapmanız gereken tek şey bunları takip etmektir.
4- Telefonunuzda belirecek olan açılır pencerede “İzin Ver”i seçin.

 

Fotoğrafları senkronize edebilirsiniz

Your Phone Companion uygulaması, ekran görüntüleri de dahil olmak üzere telefonunuzda çekilmiş en son fotoğrafları gösterebilir. Sağ kenar çubuğunda, çektiğiniz en son fotoğrafları göstermek için “Fotoğraflar”a tıklayın. Fotoğrafları bilgisayarınıza aktarmak için, onları seçin ve Dosya Gezgini’nde bir klasöre sürükleyin veya üzerlerine sağ tıklayın ve “Kopyala” veya “Farklı kaydet”i seçin. “Paylaş”ı seçerek bu görüntüleri metin veya e-posta yoluyla da paylaşabilirsiniz.

Bu özellik, telefonunuzu bilgisayarınıza bağlamaktan veya dosyaları Google Fotoğraflar ya da OneDrive’a kaydetmekten daha kullanışlıdır. Transferi çok daha hızlı yapacaktır.

 

Windows'un Your Phone Companion Uygulaması Nedir ve Ne İşe Yarar?

 

Bildirimleri Aynalayabilirsiniz

Uygulama, telefonunuzdan bilgisayarınıza bildirimleri yansıtabilir. Bu özellik önceden Beta olarak mevcuttu, ancak kullanıcılar artık tam olarak keyfini çıkarabilirler. Telefonunuzdaki bildirimler bilgisayarınızda görünecektir. Bildirimleri PC’nizden silerseniz, cep telefonunuzda da kaybolurlar.

Uygulamayı cihazlarınıza kurduktan sonra, bu özelliği zaten kullanabilirsiniz. Bunun iyi yanı, Windows 10 bilgisayarınızla senkronize etmek istediğiniz uygulama bildirimlerini filtreleyebilmenizdir. Bilgisayarınızda bir bildirimi kapatırsanız, bunu telefonunuzda yapmanız gerekmez.

 

 

Your Phone Companion Nasıl Kurulur?

Your Phone Companion uygulaması, Windows ve Android akıllı telefonlarla çalışır. Bu uygulamanın özelliklerinden yararlanmak için cihazınızı bilgisayarınıza bağlamanız gerekir. İşte nasıl yapılacağına dair bir rehber.

 

Öncelikle, bilgisayarınızda ve Your Phone Companion uygulamasında doğru Windows 10 sürümüne sahip olmanız gerekir. Akıllı telefonunuz da doğru Android sürümüyle çalışıyor olmalıdır.

 

Uygulamanın adı da akıllı telefona bağlı olarak değişir. Örneğin, çoğu Android telefonunda Your Phone Companion (YPC) olarak listelenirken, seçili Samsung telefonlarında Link to Windows (LTW) uygulaması bulunur.

 

Windows'un Your Phone Companion Uygulaması Nedir ve Ne İşe Yarar?

 

Uygulamayı indirirken, Google Play Store ve Galaxy Store’da “Your Phone Companion – Link to Windows” adlı uygulamaları bulun. Microsoft Store’da ise uygulama “Your Phone” adıyla yer alır. Bu uygulamaların hepsi aynıdır ve aynı özellikleri sağlar.

 

PC’nizde

Görev çubuğundaki arama çubuğunda Telefonunuzu arayın ve Your Phone uygulamasını seçin.
Ardından, Microsoft Hesabınızda oturum açın. Telefonunuzda ve PC’nizde aynı Microsoft hesabını kullanmayı unutmayın.

 

Akıllı Telefonunuzda

Your Phone Companion’u yükleyin ve uygulamayı açın.
Rehberli kurulum sürecini takip edin. Bilgisayarınızda kullandığınız aynı Microsoft Hesabıyla oturum açın.

 

Windows'un Your Phone Companion Uygulaması Nedir ve Ne İşe Yarar?

 

Your Phone Companion, yanı Türkçe ismiyle Telefon Eşlikçiniz uygulaması telefonunuzda yapabileceğiniz birçok şeyi telefonunuza ihtiyaç duymadan yapmanızı sağlar. Windows işletim sistemli bilgisayarlarınızda size gelen bildirimleri anında görebilir ve interaksiyona geçebilirsiniz. Bu program gün içinde vakit kaybı yaşamanızı önler ve gözünüzden kaçırdığınız şeyleri program arayüzünde görüntülemenizi sağlar.

 

 

Diğer yazılarımıza da göz atmak ister misiniz?

 

Android Emülatör Bluestacks Nedir Ve Ne İşe Yarar?

Voscreen Uygulaması Nedir?

Canva Nedir? Canva Nasıl Kullanılır?

 

 

 

Okuduğunuz için Teşekkürler / Ahmet Deniz Yılmaz

Kaynak Your Phone Companion: Why You Need to Set It Up on Windows 10?
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.