Bu Bize Ne Kattı?
Farklı bakış açıları ile bilgilendiren website.

Tv Time Uygulaması Nedir ve Ne İşe Yarar?

0 15

İzlediğiniz film ve dizilere ne kadar vakit harcadığınızı hiç düşündünüz mü? Son birkaç yılda Netflix, Exxen, BluTV gibi kanalların hayatımıza girmesi ile birlikte yediden yetmişe film ve dizi izler olduk. Film ve dizilerin hayatımızdaki öncelik sıralarının bu kadar ileri seviyelere gelmesinin en büyük sebebi COVID-19 virüsünden kaynaklanan pandemi süreci olarak düşünülebilir. Çoğu insan tarafından pandeminin en iyi yani olarak nitelendirilen bu aktiviteyi siz ne sıklıkla yapıyorsunuz?  Bu yazımızda bir izlediğiniz dizi ve filmleri kolaylıkla takip edebileceğiniz Tv Time uygulaması hakkında bilgi verdik. TvTime uygulamasının ne olduğunu merak ediyorsanız sıkı bir film-dizi izleyicisisiniz demektir. Peki ya Tv Time nedir ve bu uygulamanın kullanım amaçları nelerdir? İşte detaylar…

 

Tv Time Uygulamas Nedir?
Tv Time uygulamasında profiliniz ile ilgili istatistikler

 

Tv Time izlediğiniz film ve dizileri kontrol, takip edebilmenizi sağlayan bir aplikasyondur. Bu aplikasyon 2012 yılında Fransa, Paris’de TVShow Time adıyla piyasaya sürülmüştür. (İlerleyen yıllarda uygulamanın smi TVSHOW Time yerine Tv Time olarak markalandı.) 2012 yılında piyasaya sürülen Tv Time uygulaması 2016 yılında Whip Networks tarafından satın alındıktan sonra  bünyesine analiz ve veri şirketlerini kattı. Tv Time uygulamasına Android ve İOS işletim sistemli mobil cihazlarınızda erişebilirsiniz. Tv Time uygulamasında kendinize özel profil oluşturabilir, uygulamada izlediğiniz dizileri, nasıl izlediğinizi, ne zaman izlediğinizden neden izlediğinize kadar bilgi girişi yapabilirsiniz. Ayrıca bu uygulamayı kullanan arkadaşlarınızın profillerini görüntüleyebilir ve onları takip edebilirsiniz.

 

 

Tv Time uygulaması anasayfasından 4 farklı bölüme erişmeniz mümkündür. Bu bölümler, Profil, Keşfet, Diziler ve Filmler sekmeleridir.

 

Keşfet

Keşfet sekmesinde son dönemde popüler olan dizi ve filmleri keşfedebilirsiniz. Tv Time uygulamasında izlemiş olduğunuz dizi ve filmleri eklemeniz sonundaysa sizin için en iyi dizi ve filmler alanında ise izlemiş olduğunuz kategorilerle bağlantılı dizi ve film önerileri görmeniz mümkün. Ayrıca, aradığınız spesifik bir dizi, film veyahut kullanıcı varsa arama çubuğundan bulabilirsiniz.

Tv Time Uygulamas Nedir?
Keşfet sekmesi

Diziler – Filmler

Diziler ve filmler bölümü birbirinden ayrı olmasına karşın bu sekmelerin içerikleri aynıdır. İzleme listesi bölümü dizi ve film afişlerinin bulunduğu ve kullanıcıların hangi dizileri ve filmleri izlemiş oldukları, bir süredir hangi dizi ve filmleri izlemediklerini ve İzleme listesine eklemiş oldukları ancak henüz izlemeye başlamadıkları bazı film ve dizileri görüntüleyebilirler. Ayrıca izlediğiniz dizilerin bölümleriyle alakalı diğer kullanıcıların yorumlarını görebilir, o bölümde hangi karakterin daha öne çıktığını oylayabilir ayrıca bölümle alakalı duygularınızı da emojilerle ifade edebilirsiniz.

 

Tv Time Uygulamas Nedir?
Hali hazırda takip ettiğiniz ve devam ettiğiniz diziler

 

Profil

Profil bölümü kullanıcıların bakmaya doyamadıkları bölümdür. Profil sekmesinde kullanıcılar dizi ve film izlemeye toplamda ne kadar vakit harcadığını gösteren istatistikleri görebilirler. Bununla birlikte, diziler ve filmlerin izleme sürelerini gösteren istatistik bölümleri birbirinden ayrıdır böylece dizilere toplamda ne kadar vakit ayırdığınızı filmlerden ayrı bir şekilde görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca profil sekmesinin bir diğer özelliği ise rozetlerdir. Rozetler, kullanıcıların Tv Time uygulamasını kullanırken kazandığı ödüller olarak nitelendirilebilir. Rozetler, keşif rozetleri ve bağımlılık rozetleri olarak ikiye ayrılırlar. Keşif rozetleri, kullanıcıların Tv Time uygulamasının özelliklerini ilk kez kullandıklarında verilir. Bağımlılık rozetleri ise kullanıcıların diziler ve filmler ile etkileşime girdiklerine verilir.

 

Tv Time Uygulamas Nedir?
Tv Time uygulamasındaki profil bölümü ve toplamda dizilere ne kadar vakit harcadığınızı gösteren sekme

 

Bonus Bilgi

22 Aralık 2020 itibariyle Tv Time uygulamasında en çok takip edilen televizyon programları  şu şekildedir.

Tv Time Uygulamas Nedir?

 

 

Diğer yazılarımıza da göz atmak ister misiniz?

 

Fal Bakma Uygulaması “Faladdin”

Ablo Uygulaması Nedir ve Ne İşe Yarar?

Müzik Zevklerinizi Eşleştiren Uygulama: Makromusic

 

 

Okuduğunuz için Teşekkürler / Ahmet Deniz Yılmaz

Kaynak TV Time
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.