Bu Bize Ne Kattı?
Farklı bakış açıları ile bilgilendiren website.

Ablo Uygulaması Nedir ve Ne İşe Yarar?

0 69

2020 yılının başında hayatımıza pandeminin girmesi ile birlikte tüm dünyanın daha asosyal bir yaşam tarzını benimsediğini söylemek yanlış olmaz. Yediden yetmişe herkesin sahip olduğu akıllı cihazlarla tek tık ile ülkenin hatta dünyanın herhangi bir yerindeki insanlara ulaşmanın değerini ve önemini daha da anlamış gibiyiz. Bununla birlikte, sadece aileniz ve arkadaşlarınız ile değil dünyanın dört bir tarafından insanlarla sohbet edebileceğiniz pek çok uygulama olduğunu biliyor muydunuz? Dünyanın her yerinden insanları bir platformda toplanacağını ve o insanlarla kendi dilinizde konuşacağınızı söylesek ne cevap verirdiniz? Yanıtınız farketmeksizin bu uygulamanın gerçek olduğunu söylemek istiyorum! Ablo adı verilen bir uygulama Brezilya’dan tutun Japonya’ya kadar her ülkeden insanlarla sohbet edebilmenize olanak sağlıyor. İşte, Ablo ile ilgili detaylar…

 

Ablo Uygulaması Nedir ve Ne İşe Yarar?

 

Ablo Nedir? Kim Tarafından Kurulmuştur?

Ablo, Belçika’da bir sosyal ağ hizmetleri veren Massive Media adlı şirketin 2019 yılında piyasaya sürdüğü bir uygulamadır. Ablo’nun en önemli özelliği dünyanın herhangi bir yerinden kişiyle sizi eşleştiren ve otomatik metin çevirisi yapabilen bir uygulamadır. Uygulama 2019 yılında piyasaya sürülmüştür.

 

Yılın En İyi Uygulaması, Ablo!

Aralık 2019 tarihinde, dünya genelinde 6.5 milyon indirme işlemi gerçekleştiren Ablo uygulaması, Google Play Store tarafından 2019 yılının en iyi aplıkasyonu seçilmiştir. Uygulama Android, iOS ve web üzerinde hizmet vermektedir.

 

“Yeni insanlarla tanış ve dünyayı keşfet!” mottosuna sahip olan Ablo’yu özel kılan bir diğer özellik ise karşınızdakinin sahte olduğunu düşündüğünüz an onu video görüntülü arayabilmenizdir. Bu şekilde karşılıklı güven teşkil eden bir ilişki kurmanız daha olası. Ablo’da kuracağınız ilişkiyi farklı platformlara taşıyarak daha sıkı bağlar kurabilirsiniz. Eğer bir gün yurtdışına giderseniz, o arkadaşınızla tanışırsınız. Kim bilir! 😊

 

Ablo Uygulaması Nedir ve Ne İşe Yarar?

 

Ablo’yu Diğer Platformlardan Ayrı Kılan Şey!

Günümüzde, dünyanın dört bir tarafında bulunan insanlarla sohbet edebileceğiniz pek çok uygulama olmasına rağmen eğer o insanlarla konuşabileceğiniz ortak bir dil yoksa bu ilişkinizi kısıtlayabilir. Ancak, Ablo otomatik metin çevirisi özelliği ile karşınızdaki insan ile kendi dilinizde konuşmanıza olanak sağlıyor ve bu şekilde insanlar kolaylıkla iletişim kurabiliyorlar.

 

Diğer yazılarımıza da göz atmak ister misiniz?

 

Connected2.Me (C2) Nedir? C2 Link Nasıl Atılır?

Yourhour Uygulaması Nedir Ve Ne İşe Yarar?

Müzik Zevklerinizi Eşleştiren Uygulama: Makromusic

 

Okuduğunuz için Teşekkürler / Ahmet Deniz Yılmaz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.